Taśmowarka do węży pożarniczych SEMFire trainers   |   Wyposażenie wężowni   |   software   |   Technical Support   |   Szkolenia

Taśmowarka do węży pożarniczych SEM

Oryginalne i unikatowe urządzenie firmy PREY. Taśmowarka do węży SEM jest prostą w obsłudze maszyną do mocowania łączników z rękawem węża, poprzez wykonanie owijki z drutu na karbach tulei łącznikowej.


Taśmowarka SEM jest urządzeniem kompaktowym, mogącym pracować jako przenośna lub stacjonarna, a także jako przystawka do innych maszyn całego systemu. Może być zamontowana na dowolnym stole warsztatowym, specjalnie przygotowanym mobilnym stoliku roboczym, albo w dogodnym miejscu większego systemu konserwacji węży pożarniczych.


Zasada działania taśmowarki i jej automatyzacja wymyślona została w 1994 roku i od tamtego czasu ciągle rozwijana i udoskonalana przez firmę PREY. W urządzeniu drut nawojowy obraca się razem z ramieniem bindującym, a łącznik i rękaw węża pozostaje nieruchomy, dzięki czemu wąż nie ulega skręcaniu.


Urządzenie pozwala na taśmowanie wszystkich rodzajów węży tłocznych i ssawnych, i przy tym jest kilkukrotnie mniejsze od urządzeń konkurencyjnych.


Wraz z rozwojem urządzenia SEM, wszelkie mankamenty procesu taśmowania węży pożarniczych zostały usunięte. Przy konstruowaniu urządzenia pierwszoplanowe były wszelkie aspekty łatwości obsługi oraz bezpieczeństwa pracy. Konstrukcja głowicy i ramienia bindującego zostały zoptymalizowane pod kątem utrzymania stałego naprężenia drutu nawojowego, a tym samym wykonanie pewnego taśmowania łączników wężowych.


Samo urządzenie posiada wymiary 550 x 500 x 530 mm i wagę 125 kg i w takiej wersji może być montowane jako przystawka do innych urządzeń systemowych lub na odpowiednim stanowisku warsztatowym.

Dane techniczne (wersja z własnym stolikiem mobilnym):
- wymiary 800 × 700 × 1380 mm (dł. szer. wys.)
- masa 125 kg
- zasilanie 230 VAC, 0,25 kW

Film o urządzeniu SEM można zobaczyć tutaj

Powrót do produktów 


Do you find our business interesting? If you wish to become a partner or partake in our offer please do not hesitate to...